Menu

NEWS / HABERLER


 

UTILITY MODEL PATENT
June 6, 2024 – We, together with my PhD graduate Dr. Danayiyen, have got our certificates of appreciation as a result of the approvement of our utility model patent about "Modular Uninterruptible Power Supply with Different Alternating Current Outputs". The certificates were presented by Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI who is the rector of Karadeniz Technical University.  

FAYDALI MODEL PATENTİ

06 Haziran 2024 – KTÜ. Doktora mezunlarımdan Dr. Öğr. Üyesi Yahya DANAYİYEN’in doktora tez çalışması kapsamındaki başvurumuzun tescillenmesi nedeniyle Karadeniz Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Merkezi bir tören düzenledi. Törende teşekkür belgeleri ve plaketlerimizi üniversite rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI takdim etti.


KTÜ TV

28 Kasım 2023 - Saat 11:00 de yapılan canlı yayında "Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Geleceğin Elektrik Şebekeleri" konusundaki görüşlerimizi paylaştık. 

   

ADAÇAL SEMİNERİ

3 Eylül 2023 Pazar -  Toplamda 12 MW  gücünde 2 GES kurulumu yapmayı planlayan ADAÇAL firması için Konya BERA Hotelde bir bilgilendirme semineri verildi. Seminerde Mikro Şebeke ve Fotovoltaik sistemler hakkında güncel bilgiler verildi ve yaşanılan problemler üzerinde duruldu. Bu problemleri çözmek için dünya genelinde ne tür  Ar-Ge çalışmaları yapıldığından bahsedildi. KTÜ POWENCON Araştırma grubu olarak sağlanabilecek katkılar hakkında bilgilendirme yapıldı.
Seminerde ADAÇAL ENDÜSTRİYEL MİNERALLER SAN. A.Ş. Müdürü olan mezunlarımızdan Elk. Müh. Muharrem Kaplan, BERA Holding yetkilisi, ADAÇAL GES sistemlerinin kurulumunu yapacak olan firma yetkilisi ve konuya ilgi duyan diğer katılımcılar yer aldı.


Seminar
Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği-Vakfı için verdiğim seminerdir.
Dernek Lokalinde 12.01.2023 Perşembe günü saat:19:30 da düzenlenen
"Yenilenebilir Enerji Kaynakları" konulu konferansta verdiğim bu seminerle ilgili olarak söz konusu derneğin Facebook sayfasından yaptığı duyuruya yandaki fotoğrafı tıklayarak ulaşabilirsiniz.


PROJECT ACCEPTEDPATENT/FAYDALI MODEL TÖRENİ

Patent/Faydalı Model alan öğretim elemanlarına verilen teşekkür ve plaket töreninde bana da bunları değerli arkadaşım Prof. Dr. Nurettin YAYLI'nın elinden almak nasip oldu. Bu kadar güzel bir tesadüf olamazdı. Teşekkürler.

Prof. Dr. Nurettin YAYLI, doktora eğitimim sırasında Kanada'da kader birliği yaptığım arkadaşlarımdan birisidir.


Konu ile ilgili Facebook paylaşımı
WEBINAR


6 Temmuz 2022
IEEE Türkiye Young professionals
Youtube çevrimiçi canlı seminer
Youtube online live seminar

Youtube kanalındaki sunuma gitmek için yandaki resmi veya bu satırı tıklayınız.

Click image or this line to go to presentation in Toutube

 


SEMİNER

Mimarlar Odası Trabzon Şubesinde vilen seminer.
Tarih: 8 Haziran 2022
Seminerden sonra çekilen hatıra fotoğrafı yandadır.